Periyodik Bakımlar

Kompresörün bakımını yapmadan önce, kompresörün enerjisini ana şalterden kesin. Çıkış vanasını kapatarak, kompresörü hava hattından ayırın, iç ve dış basıncın tamamen boşaldığından emin olun.

Bu bölümü okuyunca kompresörünüz için gereken bakım programının minimuma indirilmiş olduğunu daha kolay göreceksiniz. Periyodik kontroller ve uyarı göstergeleri herhangi bir bakıma ihtiyacınız olduğunda sizi uyaracaktır. Bakım yapmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyun. Bakım mutlaka yetkili bir personel tarafından yapılmalıdır; düzenli bakım kompresörünüzün ömrünü artıracaktır.

YETKİSİZ, EĞİTİMSİZ VE UYGUN NİTELİKLERE SAHİP OLMAYAN KİŞİLER TARAFINDAN YAPILACAK BAKIM VE MÜDAHALELER TÜM GARANTİYİ ORTADAN KALDIRACAĞI GİBİ, HASAR VE YARALANMALARA YOL AÇABİLİR.

UYARI ! Kompresörün uzun süre kullanılmadığı durumlarda haftada 1-2 saat çalıştırılmalıdır. Bu süre 6 ayı geçiyorsa, 6 ay sonunda yağ filtresi ve seperatör elemanı değiştirilmelidir. Kompresörü haftada 1-2 saat çalıştırmak mümkün değil ise, vida ve seperatör tankı içine koruyucu yağ doldurulmalı, kompresör çalıştırılacağı zaman koruyucu yağ boşaltılmalıdır. Koruyucu yağ için firmamızdan bilgi alabilirsiniz. Bekleme süresi sonunda kompresörü devreye almadan önce yetkili servis veya firmamız ile irtibata geçin.

NOT: Atık yağ ve kondensat tahliye işlemleri için, atıklarla ilgili yerel yasal mevzuatlara uyulmalıdır. 2 - GÜNLÜK İŞLEMLER

Kompresörü çalıştırmadan önce tanktaki yağ seviyesini mutlaka kontrol edin. Eğer yağ seviyesi düşük ise ekleyin. Eğer çok sık yağ ekliyorsanız bir problem var demektir. Bunu anlayabilmek için ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ bölümünü gözden geçirin. Normal bir çalıştırma yaptıktan sonra, kontrol panelindeki göstergelere bakın ve hepsinin uygun değerleri gösterdiğini görün. Skavenç hattından yağ geri dönüşünü kontrol edin (7/G açıklamasını okuyun). Kompresörün düzgün bir şekilde çalıştığından emin olmak için, tamamında genel bir kontrol yapılması önerilir.