Aybey Ekomak Kompresör

Gaz Soğutmalı Kurutucular

COOL 6 - 130 Serisi Gaz Soğutmalı Kurutucular

Kompresörden ayrılan hava %100 neme ulaşır. Cool Serisi kurutucularımız, nemi ortadan kaldırarak nemden arınmış yüksek hava kalitesine ihtiyaç duyan çeşitli uygulamalar için gerekli kuru havayı sağlar.

Bir kompresöre çekilen atmosferik hava her zaman nem içerir. Sıkıştırma işlemi sırasında, bu nem yoğuşur ve hava dağıtım sisteminize ve ekipmanınıza ciddi zarar verebilir. Cool 6 - 130 Serisi bu sorunu çözmek için geliştirilmiştir, mükemmel kuru basınçlı hava ve 5 °C çiy noktası elde ederek kondensatı güvenilir bir şekilde giderirler.

Cool 6 - 130 Serisi basınçlı hava kurutucuları, basınçlı havayı soğutmak için soğutucu gazdan yararlanır. Böylece havadaki su yoğuşur ve havadan ayrılabilir. Bu teknik sayesinde Cool Serisi kurutucularda 5°C basınç çiy noktası elde edebiliyoruz. Bu nedenle soğutma teknolojisi açık arayla en çok kullanılan kurutma teknolojisidir ve endüstriyel uygulamaların %95'ten fazlasıyla uyumludur. Cool Serisi kurutucuları, havalı uygulamalarda ve genel sanayide (mühendislik, çelik, kağıt, deri, otomotiv atölyesi) yaygın olarak kullanılır.

Hızlı kurulum

Hafif ve kompakt tasarım, herhangi bir özel ekipman gerektirmez.

Düşük bakım

Basitleştirilmiş bakım, servis maliyetlerinizi en aza indirmenize yardımcı olur

Tüm kompresör teknolojileri ile uyumludur

Çiylenme noktası göstergesi ile havanızın kalitesini kontrol edin